Змінилися критерії оцінки впливу на навколишнє середовище: чи варто турбуватися

Для контролю над станом навколишнього середовища в Україні був прийнятий ряд законів. Одним з них є ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» (ОВД). З його допомогою уповноважені органи визначають ступінь забруднення, яке виробляють об’єкти господарської діяльності. Цей комплекс заходів проводиться з метою забезпечення громадян нашої країни правом на безпечне і чисте природне середовище.

Серед чинників, що сприяли появі цього закону, основними стали міжнародні зобов’язання України перед країнами Європейського Союзу. Більш докладно про них можна дізнатися з таких документів:

  • Конвенція про доступність інформації;
  • Конвенція, що описує важливість контролю над рівнем забруднення навколишнього середовища в рамках міжнародного співробітництва;
  • Угода про приєднання нашої країни до Енергетичного Співтовариства;
  • Угода про об’єднання України і країн ЄС.

Наша держава повинна дотримуватися ряду зобов’язань для подальшої співпраці з Європейським Союзом. Серед них підвищення норм і вимог екологічної безпеки. Вони неминуче спричинять перевірки і накладання штрафних санкцій з боку органів нагляду. Саме тому відстеження змін в законодавстві та внутрішній аудит – турбота кожного об’єкта виробничої діяльності.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}