Україна увійшла в 10 держав, що підходять для капіталовкладень у відновлювану енергетику

Після проведення щорічного рейтингу Climatescope за результатами 2019 року наша країна зайняла 8 місце серед інших держав, сприятливих для інвестування в «зелену» енергетику. Погодьтеся, це потужний стрибок: переміститися з 55 на 8-е місце. Таке стрімке зростання інвестиційної привабливості став можливий завдяки нововведенням в законодавчому полі. Реформи в галузі енергетики підвищили актуальність питання, сприяли його популяризації не тільки серед приватних, а й у юридичних осіб.

Основні вектори розвитку «зеленої» енергетики

«Зелені» тарифи, знижені податкові ставки і чіткий курс країни на екологізацію сприяють збільшенню інвестицій. Порівняйте: в 2018 році в поновлювану енергетику було вкладено 801 млн доларів, що на 755 млн більше, ніж роком раніше. Не відстає і 2019 й. За усередненими підрахунками, кількість станцій, які отримують енергію завдяки сонцю, воді, біопалива або вітрі, збільшилася в два рази (в порівнянні з періодом 2017-2018 років).

Сонячна енергетика розвивається прискореними темпами, тому не дивно, що вона найбільш приваблива для закордонного інвестування. Свої капіталовкладення планують розмістити підприємці з Китаю, Канади, Іспанії, Норвегії та інших країн.

На сьогоднішній день найпотужнішими є:

  • Нікопольська сонячна електростанція (продуктивність 200 мегават на рік). Вона входить в трійку найбільших серед європейських країн;
  • Запорізька СЕС Tokmak Solar Energy (потужністю 50 МВт / год);
  • «Терновиця» (продуктивність в рік близько 20 мегават).

Це тільки окремі приклади, які вже введені в експлуатацію. За минулий рік підписано чимало угод з іноземними інвесторами на будівництво нових об’єктів по всій території України. Особливо сприятливі умови в південних і центральних областях нашої країни.

Не гірше справи йдуть з об’єктами, що продукують енергію завдяки вітру (ВЕС). На сьогоднішній день найбільш продуктивними є Ботієвську і Приморська (кожна потужністю 200 МВт) електростанції.

За показниками на 2019 рік, завдяки ВЕС, Україна увійшла в 5 лідерів серед європейських держав. Загальний обсяг інвестицій становить близько 8,8 млрд €. Ці капіталовкладення дозволять побудувати нові вітроелектростанції загальною потужністю близько 6 ГВт. Згідно з прогнозами аналітиків Climatescope, до 2030 року частка відновлюваної енергії (сонця, вітру та інших джерел) складе більше 30% всієї енергетики в ЄС.

Особливості будівництва ЕС

Поновлювані джерела енергії мають плюси і мінуси. Так, для вітрових електростанцій характерна:

  • вироблення дешевої електроенергії. Мінімум затрат на виробничий процес;
  • відсутність шкідливих викидів. При виробленні електроенергії не спалюється паливо, не виділяється вуглекислий газ;
  • 100% поновлювані і екологічна чистота сировини.

Вітряні електростанції мають особливу конструкцію, вимагають мало місця для розміщення. Вони можуть бути встановлені на горбистих, важкодоступних ділянках.

До недоліків відноситься: загроза для тваринного і рослинного світу, шум і мерехтіння тіней. Навіть ці незначні мінуси слід враховувати при проектуванні ВЕС. З метою дотримання нормативних вимог необхідно залучити фахівців, які не тільки розбираються в технологічних особливостях функціонування об’єктів відновлюваної енергії, але і керуються стандартами, прописаними в правових актах України.

ТОВ «НП” Експертний центр “» – це команда досвідчених інспекторів, проектувальників, аналітиків і екологів, які зможуть підготувати папери, грамотно оформити необхідну дозвільну документацію. Керуючись буквою закону і з огляду на побажання замовника, вони виконають оцінку впливу на навколишнє середовище, доведуть санітарно-захисну зону і запропонують інші заходи для легальної і безпечної експлуатації ВЕС.

Звертайтеся! Співробітники ТОВ «НП” Експертний центр “» працюють за європейськими стандартами, гарантуючи українські розцінки.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}