Україна і правила екогри

В останній день весни в м. Дніпро відбулося культурно-масова подія під патронатом PAEU і видання «ECOBUSINESS. Професійна асоціація екологів України організувала форум ECOFORUM. На нього були запрошені експерти, представники адміністративних структур і практикуючі фахівці з області екології та охорони навколишнього середовища. Основне завдання заходу – забезпечити конструктивний діалог між суб’єктами екологічної діяльності, суспільством та правовими органами влади.

Взаємодія всіх елементів системи – головний орієнтир

Першим спікером заходу стала Людмила Циганок. Вона зазначила той факт, що керівним структурам і підприємствам треба взяти відповідальність за свої дії на себе. Досить роками обговорювати одні й ті ж питання, в той час, як незворотні наслідки в житті планети відбуваються кожен день. Якщо почекати ще кілька десятків років екологічної катастрофи не уникнути.

Людмила Циганок закликала всіх екологів (представників бізнесу, держ. апарату, громадських діячів) об’єднатися і спільним зусиллями шукати раціональні шляхи вирішення глобальних завдань. Потрібно виділити «гострі моменти» в різних галузях, озвучить їх і знайти для них ефективні рішення.

У першій сесії виступила також Павло Головах. Він разом з Русланом Стрільця і ​​Олегом Семенко озвучили головні складності і потенційні вектори розвитку Дніпровського краю. У живому спілкуванні з гостями конференції ECOFORUM взяла участь Світлана Сушко. Вона висвітлила питання переходу Промисловості України на новий рівень. За її думку компанії повинні змінити ракурс розвитку і націлитися на європейські стандарти якості.

Згідно з директивою ЄС щодо промислового забруднення у промисловості є великий перелік інструментів, які вона може задіяти для стійкого зростання і одночасного зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. На думку Світлани Сушко реформа в сфері природоохоронного законодавства повинна бути простою, зрозумілою і прозорою для промислової галузі. Цього можна домогтися, якщо представники обох блоків (бізнес і законодавча влада) почнуть разом взаємодіяти над планом заходів, які відповідають Концепції про зменшення виробничого забруднення.

Багато питань виникло при обговоренні:

 • помилок пов’язаних з оцінкою впливу об’єктів господарювання на навколишнє середовище;
 • еко стандартів ведення виробничої діяльності;
 • форматів перевірок, контролю та надання адміністративних послуг державними структурами представникам бізнесу;
 • оподаткування;
 • правил розрахунків викидів забруднюючих речовин;
 • екомодернізація комунальної сфери;
 • моніторингу відходів на підприємстві;
 • помилок пов’язаних з інструментальними вимірювання;
 • «Зелених» фінансів та ін.

Всі ці та багато інших нюансів ефективно обговорили у форматі запитання-відповідь.

Екорейдерство – нова проблема або ефективний шлях вирішення

Таке явище, як екорейдерство з’явилося нещодавно. В його основі незабезпечення безпеки і дотримання вимог екологічного законодавства, а цілі, які НЕ пов’язані з цим питанням. Найчастіше екорейдерство – один з інструментів маніпуляцій. Його вживають для:

 • банкрутства об’єкта господарської діяльності;
 • передачі майна підприємства або його окремих елементів зацікавленим особам;
 • отримання фінансової компенсації (відкуп) з метою не припиняти незаконну роботу підприємства, інш.

Зрозуміло, що «екорейдерство» не має нічого спільного із захистом прав людей на чисте і безпечне місце існування. Це поняття ніяк не пов’язано з мітингами та іншими громадським заходами, які проводяться з метою мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище.

Щоб уникнути проблеми під назвою «екорейдерство» слід направить вектор уваги на екологізацію, яка включає впровадження «зелених» технології, пряму і прозору взаємодію з контролюючому структурами і співпрацю з адвокатами.

Досвід країн ЄС – нове майбутнє для України

Нові програми дозволяють інакше поглянути на систему екологічного законодавства. Для добровільної екологічної модернізації державі слід створювати додаткові стимули. Це не тільки часткове повернення податку на реалізацію природоохоронних заходів, а й пільги за установку нового прогресивно обладнання. Україна зараз знаходиться на перехідному етапі. Час відмовлятися від застарілої системи на користь європейського досвіду. Знижені ставки, екологічні кредити та інші стимули швидко призводять до екологічної трансформації.

Дані принципи вже давно діють в інших розвинених країнах. Прийшов час для трансформації України. Якщо Держава змінить позицію і з стороннього спостерігача візьме активну участь в процесі, ефект від нововведень відіб’ється на загальному благополуччі країни. Це відобразиться на збільшенні ВВП, спровокує зростання економіки і дозволить жити в більш чистою і екологічно чистому середовищі.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}