Як екологізація впливає на експортний потенціал підприємств України

Сьогодні питанням екологізації приділяється підвищена увага. Підприємства проходять всілякі перевірки тільки для однієї мети – вийти на міжнародний рівень і підвищити експортний потенціал. Як же виробникам підтвердити свою екологічну безпеку і відповідність нормам, встановленим Європейським союзом, розглянемо більш докладно.

Основні питання екологізації

Перше що потрібно вивчити – програму сертифікації ISCC EU. Це контроль якості міжнародного рівня, згідно з яким визначається обсяги і характеристики викидів оксидів вуглецю. В цьому аспекті значення мають також діючі системи сертифікації виробленої біомаси або як його ще називають біопаливо. Їх всього 3. Слід враховувати також підсистеми ISCC.

SCC (International Sustainability and Carbon Certification) — це розроблена вченими ЄС програма добровільної сертифікації. На сьогоднішній день це головний план оцінки якості продукції, яка відповідає чинним нормам Директиви з відновлюваних джерел енергії (RED). Згідно SCC перевіряється на придатність не лише біопаливо, яке надходить з України, а й продукція, привезена з інших країн.

В ході експертної оцінки встановлюються наступні критерії та стандарти якості. На підприємстві перевіряється:

  1. Безпека персоналу, що виконує виробничі процеси.
  2. Відповідність діяльності підприємства чинним нормативам екологічного законодавства.
  3. Можливість контролю всіх рівнів поставок, прозорість реалізації торговельної діяльності в ланцюгу від фермера до підсумкового споживача.

Дана система оцінки якості була розроблена в Німеччині за участю комісії ЄС. Вона призначена для глобального застосування. Сертифікація біомаси дозволяє відбраковувати небезпечну продукцію до її поставки в країни Європейського Союзу. Сировина потрапляє на підприємства паливної промисловості тільки після проходження багаторівневої перевірки. Такий підхід дозволяє налагодити постійну співпрацю та спрощує процес управління і складання документації, що допомагає відстежити зниження впливу парникових газів на навколишнє середовище.

Важливість для вітчизняних виробників

Україна не тільки житниця для Європейського Союзу. Вона є одним з найважливіших постачальників сировини для паливної промисловості, що працює на біологічному паливі. Це один з елементів ланцюга забезпечення програми по реалізації роботи альтернативних джерел виробництва енергії, що значаться на енергобалансі ЄС. Темпи зростання цієї системи будуть тільки рости, оскільки основне завдання країн Європи наростити кількість відновлюваних джерел виробництва електрики. Відповідно до цього сировинп для біопаливної промисловості також буде користуватися підвищеним попитом. Сьогодні це переважно буряк, пшениця, кукурудза, але перелік культур буде розширюватися.

Зростання експортних поставок може статися тільки у тому випадку, якщо українська продукція буде відповідати чинним нормам. Постачальники повинні моніторити нововведення у нормативній базі, а також перевіряти на відповідність нормам ЄС розроблений продукт. Для підтвердження цього факту їм необхідно надавати відповідні підтвердження.

Вимоги Європейського союзу є обов’язковими до виконання, оскільки вони розроблені для забезпечення паливної промисловість екологічно безпечним паливом. Такий підхід дозволяє зменшити негативний вплив на навколишнє середовище шляхом впровадження екологічно стійких методів, в основі яких використання біопалива, що не виявляє вплив на зміну клімату. Якщо сировина не відповідає заявленим критеріям, вона не може гарантувати безпеку. Її застосування не дозволяє реалізувати поставлені цілі, тому не буде задіяна для роботи поновлюваних джерел енергії. Отже, така продукція не зацікавить енергетичні компанії ЄС. Її не будуть експортувати за кордон.

Як пройти сертифікацію

Виробники можуть налагодити міжнародне співробітництво тільки шляхом дотримання всіх вимог і стандартів якості ЄС. Норми охоплюють різні сфери застосування, фокусуються на конкретних сировинних культурах, областях або певних нюансах критеріїв стійкості. Заключний момент – контроль комісії ЄС або окремого члена Європейського Союзу на предмет відповідності біопалива вимогам Директиви з відновлюваних джерел енергії (RED).

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}