Матеріали ОВНС надаються у складі проектної документації уповноваженим державним органам для експертної оцінки і повинні всебічно характеризувати результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення, і техногенне середовище та обґрунтовувати допустимість планованої діяльності.
Метою ОВНС є визначення доцільності і прийнятності планованої діяльності і обґрунтування економічних, технічних, організаційних, санітарних, державно-правових та інших заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища.
Державними будівельними нормами України А.2.2-1-95 регламентується зміст, склад та послідовність проведення оцінки впливу на навколишнє природне середовище.
Розділ ОВНС включає
- причини для проведення оцінки впливу;
- характеристика фізико-географічних та кліматичних особливостей місцевості чи майданчика запланованої діяльності;
- загальні особливості проектованого об’єкту та зони його впливу;
- характерні особливості природного навколишнього середовища та оцінку впливів;
- характерні особливості соціального навколишнього середовища та оцінку впливі;
- оцінювання впливу на техногенне навколишнє середовище;
- заходи та методи для підтримання оптимального стану довкілля та його екологічної стійкості;
- заяву про екологічні наслідки
Відповідно до змін ПКМУ №560 від 11.05.2011, для об’єктів що підлягають оцінці впливу на довкілля, розробляється Звіт з ОВД, матеріали ОВНС у складі проектної документації не розробляються.
Строк виконання послуги з розробки матеріалів ОВНС складає до 40 робочих днів. Вартість даної послуги складається індивідуально, залежить від складності виконання проекту.