Які штрафні санкції передбачені, якщо підприємство працювало без дозволу

Відповідно до вимог чинного законодавства України, кожен об’єкт господарювання, який здійснює викиди в атмосферу, повинен отримати дозвіл на проведення такої діяльності. Найчастіше державна екологічна інспекція виявляє відсутність зазначеного документа при виконанні перевірки (планової або позапланової). За порушення положень законодавчих актів передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність (згідно з Кримінальним кодексом України).

Основні ризики для підприємства

Розглянемо докладніше, які штрафи передбачені для юридичних і фізичних осіб при відсутності дозволу на викиди ЗВ в атмосферне повітря. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачені:

  1. Штраф. Він коливається в межах від 5-8 НМДГ (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Ці норми передбачені при порушенні технологічного процесу, порядку обліку ЗВ, при використанні обладнання після закінчення терміну експлуатації, перевищення норм або інших діях, які призвели до забруднення ОС.
  2. Збитки. Це фінансові витрати, які підприємство повинно сплатити за завданий атмосфері збиток. Розмір виплат визначається відповідно до ЗУ «Про охорону ОС» і ЗУ «Про охорону атмосферного повітря». Для розрахунку компенсації органи нагляду використовують методичні вказівки, затверджені наказом Мінприроди № 639. Для кожного конкретного підприємства вони обчислюються індивідуально і залежать від ряду факторів. Розмір компенсації може становити від тисяч до мільйонів гривень.
  3. Призупинення діяльності. Відповідно до законодавства, при критичному порушенні законів України передбачена крайня міра – обмеження, тимчасове припинення виробничого процесу або закриття підприємства. Такі санкції накладаються на суб’єкт господарювання при відсутності дозволу на викиди, порушення умов, згідно з якими було видано документ, при виконанні дій, які призвели до погіршення стану атмосфери.

Важливо! На сьогоднішній день державний орган контролю не може самостійно припинити роботу підприємства, але має право звернутися з позовом до суду. Рішення, прийняте в судовому порядку, є обов’язковим до виконання.

Обізнаний – значить, захищений

Щоб не піддавати себе штрафним санкціям необхідно своєчасно отримати дозвіл на викиди в атмосферу. ТОВ «Наукове підприємство “Експертний центр”» пропонує кваліфіковану допомогу в питаннях, пов’язаних з екологічним законодавством. Звертайтеся! Ми сприяємо в отриманні документів, при несанкціонованому нарахуванні штрафів і в інших питаннях.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}