Різниця між ОВС та ОВНС

Одним з елементів екологічного контролю є розробка ОВНС. Це дозвільна документація, яка регламентує можливість здійснення господарської діяльності об’єктами комерційної і державної форм власності.

У багатьох осіб, які стикаються з необхідністю отримання дозволу, виникають труднощі з розумінням різниці між ОВС та ОВНС. І та і інша абревіатури розшифровується як оцінка впливу на навколишнє середовище. Щоб усвідомити деталі, розберемося докладніше, що собою являє процес видачі висновку ОВНС.

Як обгрунтувати доцільність ведення господарської діяльності

Процедура отримання дозволу на здійснення планової детальності грунтується на проведенні ОВНС. Однак якщо до 2017 року ця перевірка включала екологічну експертизу, то після прийняття ЗУ «Про оцінку впліву на довкілля» схема її проведення дещо змінилася:

  1. Визначається необхідність виконання перевірки екологічної безпеки планованих дій.
  2. Формується повідомлення про початок планованої господарської діяльності. Воно обговорюється на громадських засіданнях.
  3. Проводиться експертиза і формується звіт по ОВНС.
  4. Підсумкові результати обговорюються, вносяться поправки і зміни.
  5. Готується висновок про оцінку впливу запланованої діяльності на середовище (ОВС).
  6. Контролюючі органи роблять висновок про видачу дозволу.
  7. Проводиться післяпроектний моніторинг.

Таким чином, головна відмінність між ОВНС та ОВС полягає в тому, що перше визначає комплексну перевірку планованої діяльності і її громадське обговорення, а друге – виключно один з етапів цієї процедури.

Корисно! Різницю між абревіатурами можна пояснити також іншим чином. ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» скорочено записується як ОВС, а в перекладі з української мови він звучить як «ОВС», або оцінка впливу на середовище, тобто на оточення.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}