Періодичність планових перевірок Державної екологічної інспекції

Для виробничих підприємств, що впливають на навколишнє середовище (ОС), одними з найбільш серйозних контрольних заходів є планові інспекції державних контролюючих органів. Згідно ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», вони повинні проходити за певним графіком. Розглянемо більш докладно, коли чекати приходу інспектора і як до нього підготуватися.

Як заздалегідь дізнатися про майбутню перевірку

Періодичність контролю об’єктів господарської діяльності залежить від кількох факторів:

  • розмір матеріальної шкоди, яке підприємство завдає навколишньому середовищу;
  • потенційні ризики від ведення господарської діяльності;
  • масштаби підприємства;
  • екологічна ситуація в районі;
  • сфера діяльності;
  • наявність порушень і недотримання приписів попередніх контрольних заходів та ін.

Згідно з Постановою КМУ від 06.03.2019 № 182, затверджені характеристики, за якими визначається потенційний ризик для ОС. Залежно від кількості критеріїв підприємство може бути віднесено до об’єкта з різним потенціалом небезпеки:

  1. незначний ризик (0-20 пунктів);
  2. середній рівень небезпеки (від 21 до 40 балів);
  3. високий ризик (більше 41 критерію).

Для об’єктів господарювання, віднесених до першої групи, ревізії передбачаються з періодичністю раз в 5 років, для другої – в 3, а для останньої – кожні два роки.

Розклад перевірок, які буде проводити Державна екологічна інспекція України в поточному році, можна дізнатися на сайті контролюючого органу. Контролюючий орган, не пізніше ніж за 10 днів (календарних), сповіщає про майбутню інспекцію. Інформація передається в письмовому вигляді (рекомендований лист або телеграма). Повідомлення може бути також особисто передано уповноваженій особі або керівнику організації. Термін проведення перевірки не повинен перевищувати 15 днів (для фірм) і 5 днів (для приватних підприємців).

Підготовлений – отже, захищений

Щоб уникнути порушення природоохоронного законодавства і успішно пройти контроль, необхідно заздалегідь потурбуватися про наявність необхідних дозволів, перевірити актуальність ліцензій, правильність заповнення звітів, розрахунку екоподатків та інших моментів. Професійну допомогу в цих та подібних екологічних питаннях надає ТОВ «Наукове підприємство “Експертний центр”». Це команда фахівців, яка спеціалізується на оформленні екологічної документації та отримання дозволів на ведення виробничої діяльності.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}