ОВД: недотримання може зупинити підприємство

З прийняттям закону про організацію обов’язкової оцінки впливу об’єктів господарювання на навколишнє середовище до Єдиного державного реєстру звернулося понад 2,4 тис. підприємств, видано 490+ висновків ОВД.

Міністерство екології звертає особливу увагу

Після проведення оцінки необхідно не тільки дотримуватися вказаних у звіті положень, а й організувати моніторинг. Результати спостережень потрібно передавати до контролюючого органу, який видавав дозвіл на ведення господарської діяльності. За отриманими даними уповноважена територіальна структура разом з представниками підприємства узгоджують план заходів, які повинні проводитися для ліквідації або мінімізації впливу господарської діяльності на довкілля. План і терміни виконання моніторингу детально описані у звіті ОВД.

Важливо! Якщо в результаті перевірки було виявлено значний вплив об’єкта господарювання на здоров’я людей або природу, згідно з чинним законодавством, планова діяльність може бути припинена тимчасово або назавжди (за рішенням суду).

Основний закон в питаннях природокористування

Проведення ОВД регламентується ЗУ «Про оцінку впливу на природне середовище». Він регулює дії об’єктів господарювання з 18 грудня 2017 року. Згідно з його положеннями, Україна приймає європейську модель регулювання природокористування. З моменту прийняття ЗУ для будь-якої планованої діяльності (будівництво, демонтаж, переобладнання та ін.), яка у майбутньому буде впливати на довкілля, необхідно розрахувати оцінку потенційних ризиків (ОВД).

Для проведення аналізу діяльності підприємств, які відносяться до першої категорії, необхідно звернутися до Міністерства екології. Для об’єктів господарювання, що потрапляють в інший список, регулювання процесів та їх оцінка проводяться підрозділами обласних та місцевих адміністрацій, які займаються питаннями природокористування.

Ще одним дуже важливим положенням оновленого закону є можливість громадських організацій брати участь в розробці ОВД на ранніх стадіях. Це дозволить зменшити вплив на навколишнє природне середовище шляхом рекомендації більш ефективних заходів мінімізації можливих екологічних ризиків.

Процедура ОВД здійснюється за допомогою звернення у Єдиний державний реєстр. Зателефонувавши на гарячу лінію, організовану Міністерством екології, можна дізнатися відповіді на питання, що стосуються особливостей проведення оцінки, та інші нюанси природокористування.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}