Нововведення для підприємств, що забруднюють атмосферу

Концепція реалізації державної політики, що стосується промислового забруднення, була затверджена на 2019-2029г.г. Це сталося 22 травня під час засідання Уряду. Вона була розроблена в якості плану реалізації заходів для виконання Директиви 2010/75/ЄС, у якій йдеться про курс на зменшення виробничого забруднення і посилення контролюючих заходів щодо об’єктів господарювання.

Основні питання

За прогнозами екологів дані нововведення:

  • підвищать ефективність державного регулювання над техногенним впливом на навколишнє середовище;
  • допоможуть поліпшити систему нагляду;
  • налагодять механізм контролю діяльності суб’єктів господарювання на предмет відповідності вимогам природоохоронного законодавства.

Такий механізм допоможе зменшити викиди в атмосферу на 22,5% та обсяги забруднених стічних вод на 5% (в порівнянні з даними за 2015 г.).

На думку Остапа Семерака (міністра екології та природних ресурсів України) Концепції щодо зменшення техногенного впливу на природне середовище – основа для майбутньої реформи законодавчої системи. Це не одне нововведення, не один випадковий процес. При успішній взаємодії всіх сторін системи (громадськість, виробництво, влада) можливий зсув глобальних орієнтирів на користь загальної екологізації.

Міністерство активно працює над розробкою нововведень до чинного законодавства спільно з міжнародними партнерами. Це дозволить створити систему, регульовану нормативними актами, яка запобігатиме зростанню рівня забруднень і оптимізує контроль над промисловими підприємствами.

Основні етапи реалізації Концепції

Відповідно до розпорядження уряду від 22 травня 2019 року Мінприроди зобов’язується розробити і подати Кабінетові Міністрів план заходів щодо успішної реалізації Концепції. На ці завдання виділено місяць.

Проект Концепції готувався тривалий час і тільки в листопаді 2018 був офіційно оприлюднений на сайті Мінприроди України. До січня 2019 проходили громадські слухання, консультації та обговорення з органами виконавчої влади. В результаті запропоновано 30 зауважень, які відкоригували початковий документ.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}