Глобальне потепління, або як змінюється теплова шкала

Все частіше на слуху питання про техногенні катастрофи. Людство завдає непоправної шкоди планеті своєю діяльністю. Зміни клімату – не порожні слова, а сувора дійсність. За попередніми прогнозами, вже до 2100 року число біженців, що постраждають від екологічних катастроф, наблизиться до позначки у 200 млн.

При цьому залишаються люди, для яких ці цифри не мають ніякого значення. Вони їх ігнорують або просто не хочуть про них замислюватися. Для наочної візуалізації цієї проблеми кліматолог Ед Хоукінс (вчений в Університеті Редінга з Англії) запропонував графіки, які показують тенденцію зміни клімату на Землі. Даний малюнок зображає як температура навколишнього середовища змінюється в розрізі багатьох років і навіть століть.

 

Мал. 1. Зміна клімату на території України (період 1901–2019 роки).

Бачимо, що шкала поступово змінює своє забарвлення від синього індиго, що вказує на похолодання, до насиченого червоного, який відповідає за аномальне потепління. Візуальна інтерпретація проста для розуміння. Її спеціально зробили максимально спрощеною, щоб надати питанню глобального потепління масовий розголос, в наочній формі підкреслити потенційні ризики і наслідки техногенного впливу людини на Землю.

Багато вчених піднімає це питання. Інформації в ЗМІ і в вільному доступі більш ніж достатньо. Графік демонструє, які зміни відбуваються з кліматом, однак для розуміння цієї закономірності не потрібні спеціальні знання. На жаль, на малюнку видно, що немає позитивної динаміки, тому питання екологічної безпеки вимагають не просто уваги, а гострого міжнародного обговорення і знаходження рішень.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}