Гірничі відводи стало простіше переоформити

З червня 2019 року об’єкти господарської діяльності можуть керуватися постановою КМ № 500 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів». Ці нововведення стосуються безпосередньо ЗУ від 01.03.2018 № 2314-VIII. Завдяки постанові більш детально розглянуті деякі аспекти нормативних актів:

  • перелік природних ресурсів, на видобуток яких тепер не потрібно отримувати дозвільні документи (нафтогазоносні горизонти, родовища торфу і підземних джерел, за винятком мінеральних вод);
  • процедура спрощення отримання гірничих відводів (за наявності дозволу на природокористування на конкретній ділянці);
  • вимоги до земельних ділянок, на яких буде розташоване обладнання для видобутку корисних копалин, а також до наділів, які використовуються для суспільних потреб.

Розробка даної постанови КМУ була проведена з метою налагодження процесу, який забезпечує узгоджену взаємодію об’єктів господарювання і контролюючих органів. Такий підхід забезпечить підвищення відповідальності гірничодобувних підприємств, що гарантує безпеку людей, збереження природного потенціалу гірських об’єктів і майна, що використовується при розробці родовищ корисних копалин.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://expertcentr.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/bg_pages5.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}